Mieszarki turbinowe

Perfekcyjnie przygotowana mieszanina różnych składników, doskonała wydajność pracy, a do tego niezawodność działania nawet w trudnych warunkach. Takie właśnie możliwości zapewnia każda dostępna w naszej ofercie mieszarka turbinowa. Największą zaletą urządzenia jest z pewnością nowoczesna turbina wysokoobrotowa wykorzystywana do napędzania sprzętu. Duża prędkość obrotowa wytwarza ogromną siłę odśrodkową, generując na dnie misy zjawisko rozrzutu na ścianki materiału, który został do niej załadowany. Z tego powodu, przy stosunkowo niewielkim poborze energii dla tak dużej wydajności, mieszanina uzyskuje perfekcyjną wręcz konsystencję.

Produkowane w naszym zakładzie maszyny cechują doskonałe wręcz parametry techniczne, które można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. To między innymi:

  • ładowność od 250 do nawet 4000 litrów,
  • moc turbiny dopasowana do maksymalnej masy materiału obsługiwanej przez sprzęt,
  • wysoka wydajność pracy i doskonała wytrzymałość konstrukcji oraz wszystkich części,
  • uniwersalność działania – możliwość stosowania w różnych gałęziach przemysłu,
  • łatwiejsze czyszczenie dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji wnętrza misy.

Wszystkim naszym Klientom gwarantujemy pełną satysfakcję z funkcjonalności oraz wydajności tego typu urządzeń. Podczas składania zamówienia zawsze służymy swoim wsparciem technicznym i już teraz zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy, że produkt końcowy mieszania w naszej idealnie dopasowanej do potrzeb mieszarce, sprosta wszelkim oczekiwaniom.

Części zamienne do mieszarek turbinowych

Zapraszamy również do skorzystania z naszego rozbudowanego asortymentu części zamiennych do tego sprzętu. Mamy wszystko, co potrzebne do tego, aby mieszarki turbinowe przez bardzo długi czas zachowywały swoją maksymalną wydajność i gwarantowały bezawaryjną pracę. Wszystkie dostępne w sprzedaży części produkujemy samodzielnie, zawsze z najlepszych materiałów i bardzo precyzyjnie, spełniając tym samym najbardziej rygorystyczne normy techniczne. Oczywiście sprzedajemy podzespoły do każdego typu maszyn, jakie są oraz były produkowane w naszych zakładach.

Niezwykle wydajna i jednocześnie bezpieczna praca, doskonałe jej efekty, a do tego wyraźnie zmniejszone zużycie energii elektrycznej. To wszystko sprawia, że nasze mieszarki turbinowe sprostają wszelkim oczekiwaniom i naprawdę warto już teraz zainteresować się naszą propozycją. Sprawnie zrealizujemy każde zamówienie, zaproponujemy atrakcyjną cenę sprzedaży i zadbamy o bezpieczną oraz szybką dostawę. Zachęcamy już teraz do kontaktu.

Zastosowanie mieszarek turbinowych

Za główne zadanie takich urządzeń, jak mieszarka turbinowa, uznaje się umiejętne łączenie ze sobą mokrych i sypkich elementów budowlanych w jedną całość, zwaną masą formierską. Do sporządzania tej masy wykorzystuje się specjalne mieszadła oraz misę. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w szybko obracającą się turbinę, za sprawą której dochodzi do zespolenia substancji. Załadunek materiału do urządzenia odbywa się przez umieszczony na górze otwór; z kolei wymieszane już składniki są wyładowywane przez dolną klapę. Do dozowania ciekłych substancji służą znajdujące się wewnątrz mieszarki spryskiwacze. Większość mieszarek dodatkowo posiada panel sterowania, służący do włączania i wyłączania urządzenia oraz do kontrolowania sprawności jego działania.

Mieszarki turbinowe doskonale sprawdzają się w trakcie miksowania i grudkowania materiałów drobnoziarnistych w postaci żużlu, piasku, pyłu itp. Stosowane są one głównie w dużych, zmechanizowanych odlewniach. Nierzadko z powodzeniem użytkuje się je także w niewielkich zakładach pracy, gdzie w większości przypadków posiadają one ręczne sterowanie. Ponadto maszyny te znajdują również swoje zastosowanie w przemyśle chemicznym, ceramicznym, a także spożywczym (często zdarza się na przykład wykorzystywanie mieszarki turbinowej do mieszania soli). Dobrze ukształtowana masa formierska powstaje już w trakcie jednego cyklu mieszania, zwykle zatem nie ma potrzeby powtarzania całego procesu.

Jeśli chcesz kupić najlepszą mieszarkę turbinową, skontaktuj się z nami już dziś.