Przenośniki taśmowe

Sprawny transport wewnętrzny towarów to absolutna podstawa funkcjonowania zdecydowanej większości zakładów przemysłowych, niezależnie od branży. Bardzo często wykorzystuje się do tego celu specjalny przenośnik taśmowy, który odpowiednio zaprojektowany i skonstruowany zapewnia nie tylko ogromną funkcjonalność, ale także doskonałą wydajność działania. W naszej ofercie proponujemy nowoczesne, profesjonalnie zaprojektowane systemy, które można dobrać do konkretnych potrzeb oraz do charakteru pracy firmy.

Dlaczego warto wybrać przenośniki taśmowe AKP Progress?

Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku i korzystanie z najlepszych materiałów do produkcji maszyn związane jest z tym, że stawiamy na niezawodne rozwiązania technologiczne o szerokiej użyteczności. Profesjonalny taśmociąg umożliwia transportowanie ładunków nawet na bardzo duże odległości, również pod górę oraz w dół. Konstrukcja jest dopasowana do konkretnego obciążenia. Nasze produkty znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle budowlanym, spożywczym i chemicznym, w tym przede wszystkim przy transporcie produktów sypkich. Przenośniki taśmowe spełniają najwyższe standardy technologiczne i produkowane są w naszych nowocześnie wyposażonych zakładach. Praca przy ich pomocy jest zawsze wydajna i wyjątkowo prosta, a do tego bardzo bezpieczna. Taśma transportująca ładunki z powodzeniem może być opróżniana również w miejscach jej przebiegu z wykorzystaniem dodatkowego wyposażenia.

Części do przenośników taśmowych

Jako odpowiedzialna i zaufana firma działająca w branży przemysłowej dostarczamy innowacyjne rozwiązania i technologie, które udoskonalają zakłady przemysłowe w całym kraju. Dodatkowo, przygotowana przez nas oferta obejmuje również sprzedaż wysokiej jakości części zamiennych do taśmociągów. Dysponujemy wszystkimi podzespołami niezbędnymi do utrzymania przenośników taśmowych w idealnym stanie technicznym i zawsze sprzedajemy je w konkurencyjnych cenach.

Aby zapoznać się z pełną ofertą i zamówić właściwe do potrzeb taśmy, wystarczy skontaktować się z nami już teraz. Oferujemy kompleksowe wsparcie techniczne i pomoc nie tylko w komponowaniu części. Pomożemy również dobrać urządzenia, dopasowując przenośniki taśmowe do charakteru pracy zakładu przemysłowego i wagi transportowanych towarów.

Transport materiałów za pomocą przenośników taśmowych

Łagodne przemieszczanie towarów bez zbędnego poślizgu jest możliwe, jeśli w proces transportu danego materiału zostanie zaangażowany przenośnik taśmowy. Jest to uniwersalne urządzenie, za pomocą którego można z powodzeniem przenosić także te wyroby, które nie nadają się do transportowania przy użyciu przenośnika rolkowego (np. surowce sypkie, małogabarytowe przedmioty). Ułatwia ono przewóz towarów na większą skalę.

Biorąc pod uwagę zróżnicowane potrzeby współpracujących z nami zakładów produkcyjnych, naszym Klientom oferujemy najwyższej jakości przenośniki taśmowe w dwóch wersjach. Modele proste przeznaczone są do poziomego przemieszczania różnych skrzynek lub paczek w obrębie jednej linii montażowej. Z kolei modele pochyłe służą do przenoszenia ładunków z jednego poziomu wysokości na inny, przy czym istnieje możliwość zmiany kierunku transportu. Zaletą obu rodzajów przenośnika taśmowego jest niski poziom wytwarzanego w trakcie pracy hałasu.

Wybór tego rodzaju maszyn przenośnych, polecamy zwłaszcza tym przedsiębiorcom, którym zależy na szybkim tempie przenoszenia towarów przy jednocześnie mało skomplikowanym mechanizmie działania urządzenia. Na rozciągniętej na linii produkcyjnej taśmie umieszcza się dany urobek, po czym uruchamia się sprzęt. Silnik obraca bęben napędowy, dzięki czemu taśma przesuwa się po ustawionych na podporach krążkach, przenosząc na sobie towar. Kręcące się nieustannie rolki gwarantują maszynie efektywne spełnianie zadań transportowych.

Przenośniki taśmowe jako inwestycja w przyszłość

Jeśli zdecydujesz się na zakup przenośników taśmowych do swojej firmy, z całą pewnością nie pożałujesz. Będzie to bowiem dla Ciebie dobra inwestycja w urządzenie o lekkiej i praktycznej konstrukcji ze stali, które dodatkowo wyróżnia się wysoką wydajnością pracy oraz energooszczędnością. W tego typu przenośnikach najczęściej ceni się możliwość zastosowania dłuższych ciągów transportowych, a także efektywne przewożenie materiałów pomocniczych, a niekiedy nawet ludzi. Przewożony nimi urobek zwykle pozostaje w nienaruszonym stanie.

Nasze przenośniki taśmowe to solidne urządzenia, które mogą dla Ciebie efektywnie pracować przez wiele lat. Jeśli jednak któryś z nich ulegnie awarii, nie wahaj się skorzystać z usług naszego serwisu. Warto dodać, że na wszystkie oferowane u nas części udzielamy gwarancji. W razie problemów udzielamy również kompleksowego wsparcia technicznego.

Przenośniki taśmowe – rola i znaczenie w przemyśle

Od zakładów przemysłowych w pierwszej kolejności wymaga się wysokiej efektywności. Poprzez rozbudowę i unowocześnianie maszyn i urządzeń produkcyjnych przedsiębiorcy walczą o swoją pozycję na rynku. Jednym z rozwiązań, które odgrywa kluczową rolę w przemyśle, są przenośniki taśmowe.
To one odpowiadają za sprawny i bezpieczny transport różnego rodzaju materiałów. Mogą to być zarówno opakowania i ciężkie ładunki, jak i materiały sypkie. Dobry transporter to przede wszystkim niskie koszty eksploatacji przy jednoczesnej wysokiej wydajności. Łatwa i bezpieczna obsługa wpływają również na szybką adaptację pracowników.
Transport taśmowy wykorzystywany jest we wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych, takich jak:• hale magazynowe,
• zakłady produkcyjne,
• warsztaty,
• kopalnie,
• centra logistyczne.


W naszej ofercie znajdują się zmodernizowane przenośniki taśmowe dostosowane do różnych warunków, które sprostają najtrudniejszym wyzwaniom.