Urządzenia transportu technologicznego

Przenośniki taśmowe

Wykorzystywane w kopalniach, magazynach czy na placach budowy przy transporcie materiałów sypkich lub drobnych przenośniki taśmowe charakteryzują się dużą wydajnością oraz szerokimi możliwościami konfiguracji. Przenośnik taśmowy znajdzie zastosowanie także na linii produkcyjnej, w kopalni kruszywa czy na różnego rodzaju składowiskach. Produkujemy przenośniki o konstrukcji nieckowej oraz płaskie, z taśmą o szerokości: 500 mm, 650 mm, 800 mm, 1000 mm oraz 1200 mm. Oferujemy również części zamienne i podzespoły do przenośników taśmowych.

Przenośniki kubełkowe, taśmowe, śrubowe - AKP Progress
Przenośniki Taśmowe - AKP Progress

Przenośniki śrubowe

Produkowane przez nas przenośniki śrubowe umożliwiają pionowy, skośny lub poziomy transport materiałów, odbywający się za pomocą śruby pracującej wewnątrz koryta. Potocznie nazywany żmijką lub ślimakiem przenośnik śrubowy dostępny jest w naszej ofercie o średnicach zwoju od 120 mm do 400 mm. Tego rodzaju przenośniki znajdują zastosowanie m.in. przy odbieraniu materiałów sypkich spod różnego typu zbiorników czy silosów, czy dozowaniu surowca w procesach przemysłowych. Dzięki odpowiedniej konstrukcji istnieje możliwość odizolowania od otoczenia transportowanego materiału.

Przenośniki śrubowe - AKP Progress

Przenośniki kubełkowe

Elewatory, czyli przenośniki kubełkowe wykonywane są przez nas o zróżnicowanych parametrach – zarówno wielkość, jak i wydajność przenośnika dostosowywana jest do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Zastosowanie przenośników kubełkowych do napełniania silosów sypkimi materiałami jak kruszywo, cukier, ziarna, piasek czy inne tworzywa, pozwala automatyzować i usprawniać procesy technologiczne, zapewniając optymalne parametru transportu materiałów do miejsc ich składowania.

Przenośniki kubełkowe - AKP Progress