AKP Progress dysponuje bogatą ofertą niezawodnych urządzeń do obróbki strumieniowo-ściernej. W naszej firmie dokładamy wszelkich starań do tego, aby sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom naszych Klientów. Z tego powodu nasze produkty do piaskowania wykorzystują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i przede wszystkim są perfekcyjnie zaprojektowane oraz wykonane z najlepszych materiałów. To dzięki temu wydajność wirnika rzutowego jest naprawdę wysoka, przy jednoczesnym zachowaniu długiej żywotności maszyny bez konieczności kosztownego jej serwisowania. Oczyszczarki strumieniowe wykorzystujące wirnik rzutowy i specjalne ścierniwa sprawdzą się nawet przy bardzo wymagającej pracy i dostępne są w firmie w wielu różnych rodzajach. Nasze urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej oferują nie tylko możliwość szybkiego pozbycia się różnych zanieczyszczeń z metalu, ale także na przykład wyrównania powierzchni po wcześniej wykonywanych procesach technologicznych.

W sprzedaży posiadamy również szeroki katalog części zamiennych do oczyszczarek, piaskarek oraz wielu innych urządzeń wykorzystywanych w obróbce przemysłowej metali, oraz innych powierzchni. Oczyszczarka strumieniowa serwisowana z użyciem naszych części gwarantuje niezawodność pracy oraz najwyższą wydajność czyszczenia różnorodnych powierzchni. Wykonujemy je z najlepszych materiałów, zawsze precyzyjnie i rzetelnie. Oferujemy zarówno podzespoły oryginalne, jak i zamienniki o jakości bardzo zbliżonej do oryginału.

Świadczymy również kompleksowy serwis i modernizacje oczyszczarek wirnikowych, jak również pneumatycznych, wykonując ich całościowe naprawy. Zapraszamy więc już teraz do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu z zespołem naszych doświadczonych pracowników. Mamy najlepsze maszyny do śrutowania, skutecznego oczyszczania powierzchni metalowych i przygotowywania ich na przykład pod późniejsze malowanie. Zawsze zapewniamy swoje kompleksowe wsparcie techniczne podczas składania zamówienia i gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową, jak i ekspresową dostawę urządzeń.

Podstawowe zastosowania urządzeń:

  • nadawanie odpowiedniej struktury powierzchniom,
  • usuwanie stałych zanieczyszczeń: korozji, zendry, uszkodzonych powłok lakierniczych, masy formierskiej czy masy rdzeniowej z powierzchni oczyszczanych przedmiotów,
  • poprawa wytrzymałości zmęczeniowej poszczególnych powierzchni dzięki ich kuleczkowaniu (tzw. „shot peening”),
  • szorstkowanie ocynkowanych powierzchni przed lakierowaniem proszkowym,
  • szorstkowanie granitu i betonu, gratowanie krawędzi powierzchni.
Części zamienne - Oczyszczarki
Częci zamienne do oczyszczarek - AKP Progress
Obróbka strumieniowo ścierna

Oczyszczarki wirnikowe (śrutownice)

Popularne śrutownice, czyli oczyszczarki wirnikowe, umożliwiają obróbkę powierzchni za pomocą uderzeń (rzutów) śrutu. Za przyspieszenie ziaren odpowiada wirnik rzutowy. W zależności od potrzeb oczyszczarka wirnikowa może obrabiać powierzchnie za pomocą śrutu stalowego, żeliwnego lub staliwnego, urządzenia dają również szerokie możliwości w dostosowaniu do parametrów struktury i jakości obrabianych powierzchni. Dostępne w naszej ofercie części zamienne umożliwiają modernizację oczyszczarek wirnikowych, a bogata gama wysokowydajnych, energooszczędnych oraz w pełni zautomatyzowanych i ekologicznych urządzeń umożliwia wybór śrutownicy idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Śrutownice - AKP Progress
Serwis oczyszczarek - AKP Progress
Urządzenia do obróbki strumieniowo ściernej - AKP Progress

Oczyszczarki wirnikowe stołowe typu OWS

Skuteczną obróbkę strumieniowo-ścierną materiałów o zróżnicowanych parametrach, produkowanych w niewielkich lub średnich nakładach, umożliwiają oczyszczarki wirnikowe stołowe. Integralną częścią urządzenia jest stół obrotowy, mocowany przy drzwiach. Mechaniczny obrót stołu umożliwia precyzyjną, w pełni automatyczną obróbkę pneumatyczną. W naszej ofercie znajdują się oczyszczarki wirnikowe OWS o nośności stołu od 3 do 30 kN (opcja z jednym lub dwoma stołami roboczymi, wysokości obrabianego ładunku pod 400 do 1000 mm o średnicy stołu od 900 do 2500 mm.

Oczyszczarki modernizacje, naprawa - AKP Progress

Oczyszczarki wirnikowe hakowe typu OWH

Na szczególną uwagę w bogatej kolekcji oferowanych przez naszą firmę oczyszczarek zasługują urządzenia wirnikowe hakowe typu OWH, stosowane głównie do obrabiania średnich nakładów wyrobów. Gama urządzeń w tej kategorii obejmuje oczyszczarki o średnicy obrabianego ładunku od 800 do 3500 mm, wysokości materiału od 1000 do 6000 mm oraz ciężarze od 5 kN do 150 kN. Istnieje możliwość zakupu oczyszczarki wirnikowej o torze jezdnym w kształcie liter Y lub I.

Oczyszczarki wirnikowe - AKP Progress
Wirnik rzutów części - AKP Progress

Oczyszczarki wirnikowe zawieszkowe przelotowe typu OWZ

Obróbka przedmiotów produkowanych w średnich i dużych nakładach wymaga urządzeń o odpowiedniej wydajności. Naturalnym wyborem stają się w tym przypadku oczyszczarki typu OWZ z podwieszanym przenośnikiem i przejezdnym wózkiem (opcje z wózkiem o ruchu ciągłym lub skokowym). Nasza oferta, obejmująca gotowe urządzenia oraz części zamienne i podzespoły, pozwala na wybór oczyszczarki o optymalnych parametrach, aż do urządzeń umożliwiających obróbkę strumieniowo-ścierną ładunków o średnicy i wysokości 3500 mm.

Wirnik rzutowy - Naprawa
AKP Progress - oczyszczarki - remonty
Obróbka strumieniowo ścierna, modernizacje, naprawa, remonty

Oczyszczarki wirnikowo-taśmowe typu OWT

Ten rodzaj oczyszczarek wykorzystuje się do obróbki średnich i małych przedmiotów. Objętość załadowcza oferowanych urządzeń wynosi 0,2 lub 0,4 m3, a maksymalna masa ładunku 400 kg. Do oczyszczarek dołączamy urządzenia do załadunku oraz rozładunku obrabianego materiału. Na życzenie klienta dostarczamy również oczyszczarki wirnikowo-gąsienicowe o objętości 1 m3 oraz ładowności 2 000 kg. W ofercie znajduje się również sprzedaż części i modernizacje oraz naprawa oczyszczarek.

Oczyszczarki wirnikowo-bębnowe typu OWB

W naszej ofercie znajdują się również oczyszczarki wirnikowe bębnowe o objętości załadowczej 0,2 m3 oraz 0,35 m3, przeznaczone do obróbki drobnych materiałów za pomocą strugi śrutu. Tego rodzaju śrutownice obrabiają powierzchnię dzięki wzajemnemu ocieraniu się o siebie przedmiotów podlegających obróbce. Oferujemy także części zamienne oraz podzespoły do oczyszczarek, dzięki którym każda naprawa lub modernizacja maszyn pomoże wydłużyć ich żywotność przy zapewnieniu optymalnych parametrów roboczych.

Serwis oczyszczarek - AKP Progress

Oczyszczarki wirnikowe z wozem obrotowym typu OWW

Oferujemy maszyny wirnikowe o różnych parametrach, do maksymalnej średnicy wozu obrotowego 4200 mm i wysokości obrabianego przedmiotu do 2500 mm. Waga obrabianego materiału do 25 000 kg. Tego rodzaju obrabiarki pneumatyczne stosuje się przy wykonywaniu obróbki odlewów oraz konstrukcji wielkowymiarowych. Opcjonalną częścią wyposażenia może być aparat pneumatyczny, ułatwiający obrabianie trudno dostępnych miejsc.

Części zamienne do oczyszczarek
Piaskarki pneumatyczne - naprawa

Oczyszczarki do blach i profili typu OBW

Wykorzystywane w obróbce profili oraz blach i płaskich elementów, przelotowe oczyszczarki typu OBW zapewniają ciągłe działanie i są dostępne w wielu rozmiarach: od szerokości obrabianego materiału 500 do 3500 mm oraz wysokości od 300 do 1000 mm. W sprzedaży posiadamy również bogatą ofertę części do obrabiarek OBW, świadcząc także ich profesjonalne naprawy i serwis.

Remonty oczyszczarek - Nowa Sól
Naprawa oczyszczarek pneumatycznych - AKP Progress

Specjalistyczne urządzenia do wirnikowej obróbki strumieniowo-ściernej

Na życzenie naszych klientów jesteśmy w stanie zaprojektować i dostarczyć piaskarki, oczyszczarki oraz pozostałe, specjalistyczne urządzenia do obróbki określonych przedmiotów lub grup materiałów, a także do specjalistycznego typu obróbki – w tym także technologii shot peening, czyli kuleczkowania.

Urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej - AKP Progress
Serwis śrutownic - AKP Progress Nowa Sól

Oczyszczarki pneumatyczne (piaskarki)

W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór piaskarek i oczyszczarek pneumatycznych, umożliwiających obróbkę powierzchni za pomocą ziaren napędzanych energią ze sprężonego powietrza. Nasze piaskarki umożliwiają wykorzystanie różnego rodzaju materiału ściernego, od śrutu stalowego i staliwnego poprzez kuleczki szklane, aż po ścierniwo ceramiczne, elektrokorund czy rozdrobnione nasiona i pestki.

Oferowane przez nas oczyszczarki komorowe wyposażone są w wozy samojezdne o nośności do 100 ton. Wykonujemy również oczyszczarki kabinowe, obsługiwane z zewnątrz kabiny, jak również oczyszczarki pneumatyczne ciśnieniowe i inżektorowe.

Piaskarki - serwis w Nowej Soli
Oczyszczarki pneumatyczne, piaskarki