Obróbka strumieniowo ścierna

Obróbka strumieniowo ścierana, znana również jako strumieniowe ścieranie, jest jedną z nowoczesnych metod obróbki powierzchni, która znajduje zastosowanie w wielu branżach. Usuwanie różnorodnych zanieczyszczeń, rdzy czy starych powłok lakierniczych z elementów metalowych, wygładzanie i wyrównywanie produktów poddawanych wcześniej różnym obróbkom czy dokładne przygotowanie elementów do późniejszego malowania lub metalizowania – to tylko przykłady sytuacji, w których elementy powinno się poddać kompleksowe obróbce strumieniowo-ściernej. Oferowane przez naszą firmę nowoczesna obróbka strumieniowo ścierna gwarantuje wysoką skuteczność każdego procesu czyszczenia czy wyrównywania różnych materiałów.

Zalety obróbki strumieniowo ściernej

Aby obróbka strumieniowo ścierna była skuteczna, wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, które siłą sprężonego powietrza wyrzucają przez dyszę ścierniwa. Najczęściej wykorzystuje się ścierniwo w postaci piasku, szklanych kulek lub szklaki pomiedziowej, zwanej potocznie również żużlem. Odpowiednia gradacja tych materiałów zdziera wierzchnią warstwę obrabianego metalu, w tym na przykład stali. Ponieważ jest to proces bardzo pylący, konieczne jest jego przeprowadzanie w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach, wykorzystując dodatkowo odpowiednią odzież roboczą. Przy mniej przemysłowych zastosowaniach można wykorzystać również mobilny sprzęt do obróbki strumieniowo ściernej, w tym, między innymi, piaskarki, który przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności można używać na terenach otwartych.

Zajmujemy się produkcją oraz sprzedażą najlepszych na rynku maszyn tego typu, o wielu różnych zastosowaniach. Są to narzędzia niezawodne i bardzo wydajne, a przy tym gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas oczyszczania różnych elementów.

Skuteczna obróbka stumieniowo ścierna

Największą zaletą tej technologii obróbki powierzchni metalowych jest przede wszystkim jej wysoka skuteczność. To zdecydowanie najlepszy i najszybszy sposób na pozbycie się starych farb oraz lakierów, a także wszelkich zabrudzeń oraz korozji. Proces przygotowania powierzchni jest przy tym bardzo szybki i stosunkowo niedrogi.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zawsze zaproponujemy rozwiązania najlepiej dopasowane do potrzeb, które z pewnością sprostają wszelkim oczekiwaniom zamawiającego.

Obróbka strumieniowo ścierna - efekt działań

Maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej

Produkowane przez Akpprogress maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej wyróżniają się wysokim zaawansowaniem technologicznym. Za opracowywanie projektów poszczególnych urządzeń oraz ich konstruowanie odpowiadają wyspecjalizowani pracownicy firmowego działu badawczo-rozwojowego. Osoby te dysponują długoletnim doświadczeniem w rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych problemów technicznych. To sprawia, że nasze maszyny cieszą się uznaniem wśród Klientów z całej Polski.

Modele naszej produkcji dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, takim jak obróbka strumieniowo ścierna, dokładnie oczyszczają powierzchnię różnorodnych przedmiotów z rdzy, zadziorów, powłok lakierniczych oraz innych zabrudzeń. W zależności od indywidualnych potrzeb można u nas kupić różne typy oczyszczarek. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują śrutownice, które dokonują obróbki czyszczonych powierzchni przy pomocy dynamicznych uderzeń śrutu (jest to tzw. śrutowanie). Wyrzut materiału czyszczącego w trakcie piaskowania odbywa się pod optymalnym ciśnieniem, dzięki czemu obróbka strumieniowo ścierna staje się jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania zabrudzeń z różnych przedmiotów oraz wyrównywania ich powierzchni. W naszej ofercie dostępne są również inne oczyszczarki wirnikowe (np. stołowe, hakowe, zawieszkowe czy bębnowe). Wszystkie one na ogół dobrze spełniają swoje funkcje czyszczące i polerujące, przyczyniając się do nadania powierzchniom gładkiej struktury i połysku. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują również oczyszczarki pneumatyczne. Często nazywa się je piaskarkami ze względu na wykorzystywanie przez nie jednej z najlepszych technik czyszczenia powierzchni, jaką jest piaskowanie. Rolę ścierniw w obróbce mechanicznej – poza samym piaskiem – mogą efektywnie spełnić także inne materiały. Nierzadko w tym celu stosuje się zatem m.in. sodę, szklane mikrokulki, śrut staliwny, elektrokorund.

Nasze maszyny działają bezawaryjnie przez wiele lat. Jeśli jednak zdarzy się im zepsuć, nie panikuj. Możesz bowiem skorzystać z prowadzonego przez nas serwisu.