Obróbka strumieniowo ścierna

Usuwanie różnorodnych zanieczyszczeń, rdzy czy starych powłok lakierniczych z elementów metalowych, wygładzanie i wyrównywanie produktów poddawanych wcześniej różnym obróbkom czy dokładne przygotowanie elementów do późniejszego malowania lub metalizowania – to tylko przykłady sytuacji, w których elementy powinno się poddać kompleksowe obróbce strumieniowo-ściernej. Oferowane przez naszą firmę nowoczesne rozwiązania technologiczne gwarantują wysoką skuteczność każdego procesu czyszczenia czy wyrównywania różnych materiałów.

Aby obróbka strumieniowo-ścierna była skuteczna, wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, które siłą sprężonego powietrza wyrzucają przez dyszę ścierniwa. Najczęściej wykorzystuje się ścierniwo w postaci piasku, szklanych kulek lub szklaki pomiedziowej, zwanej potocznie również żużlem. Odpowiednia gradacja tych materiałów zdziera wierzchnią warstwę obrabianego metalu, w tym na przykład stali. Ponieważ jest to proces bardzo pylący, konieczne jest jego przeprowadzanie w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach, wykorzystując dodatkowo odpowiednią odzież roboczą. Przy mniej przemysłowych zastosowaniach można wykorzystać również mobilny sprzęt do obróbki strumieniowo ściernej, w tym, między innymi, piaskarki, który przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności można używać na terenach otwartych.

Zajmujemy się produkcją oraz sprzedażą najlepszych na rynku maszyn tego typu, o wielu różnych zastosowaniach. Są to narzędzia niezawodne i bardzo wydajne, a przy tym gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas oczyszczania różnych elementów.

Zalety obróbki strumieniowo ściernej

Największą zaletą tej technologii obróbki powierzchni metalowych jest przede wszystkim jej wysoka skuteczność. To zdecydowanie najlepszy i najszybszy sposób na pozbycie się starych farb oraz lakierów, a także wszelkich zabrudzeń oraz korozji. Proces przygotowania powierzchni jest przy tym bardzo szybki i stosunkowo niedrogi.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zawsze zaproponujemy rozwiązania najlepiej dopasowane do potrzeb, które z pewnością sprostają wszelkim oczekiwaniom zamawiającego.

Maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej

Produkowane przez Akpprogress maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej wyróżniają się wysokim zaawansowaniem technologicznym. Za opracowywanie projektów poszczególnych urządzeń oraz ich konstruowanie odpowiadają wyspecjalizowani pracownicy firmowego działu badawczo-rozwojowego. Osoby te dysponują długoletnim doświadczeniem w rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych problemów technicznych. To sprawia, że nasze maszyny cieszą się uznaniem wśród Klientów z całej Polski.

Modele naszej produkcji dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, takim jak obróbka strumieniowo-ścierna, dokładnie oczyszczają powierzchnię różnorodnych przedmiotów z rdzy, zadziorów, powłok lakierniczych oraz innych zabrudzeń. W zależności od indywidualnych potrzeb można u nas kupić różne typy oczyszczarek. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują śrutownice, które dokonują obróbki czyszczonych powierzchni przy pomocy dynamicznych uderzeń śrutu (jest to tzw. śrutowanie). Wyrzut materiału czyszczącego w trakcie piaskowania odbywa się pod optymalnym ciśnieniem, dzięki czemu obróbka strumieniowo-ścierna staje się jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania zabrudzeń z różnych przedmiotów oraz wyrównywania ich powierzchni. W naszej ofercie dostępne są również inne oczyszczarki wirnikowe (np. stołowe, hakowe, zawieszkowe czy bębnowe). Wszystkie one na ogół dobrze spełniają swoje funkcje czyszczące i polerujące, przyczyniając się do nadania powierzchniom gładkiej struktury i połysku. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują również oczyszczarki pneumatyczne. Często nazywa się je piaskarkami ze względu na wykorzystywanie przez nie jednej z najlepszych technik czyszczenia powierzchni, jaką jest piaskowanie. Rolę ścierniw w obróbce mechanicznej – poza samym piaskiem – mogą efektywnie spełnić także inne materiały. Nierzadko w tym celu stosuje się zatem m.in. sodę, szklane mikrokulki, śrut staliwny, elektrokorund.

Nasze maszyny działają bezawaryjnie przez wiele lat. Jeśli jednak zdarzy się im zepsuć, nie panikuj. Możesz bowiem skorzystać z prowadzonego przez nas serwisu.