Oczyszczarki wirnikowe

Całkowicie bezpyłowe, skuteczne, a przy tym proste w obsłudze urządzenia przeznaczone do oczyszczania różnych elementów metalowych, dostępne są w wielu różnych rodzajach w ofercie naszej doświadczonej firmy. Maszyny tego typu wykorzystują do swojej pracy energię kinetyczną. Proces przygotowania powierzchni elementu do dalszej obróbki, na przykład do malowania, rozpoczyna się od umieszczenia go w specjalnym bębnie. Tam, pod wpływem działania sprężonego powietrza, specjalne wirniki rzutowe wyrzucają ścierniwo, które skuteczne czyści konstrukcje stalowe z zanieczyszczeń, rdzy czy starych powłok lakierniczych.

Odpowiednia konstrukcja komory sprawia, że maszyna nie generuje dookoła siebie zapylenia, a i zamknięta jej przestrzeń czyni pracę z nią wyjątkowo bezpieczną. Dodatkowo samo ścierniwo wykorzystywane jest w obiegu zamkniętym. Po wystrzeleniu z wirnika trafia do zsypu na dole urządzenia, gdzie podlega procesowi czyszczenia i następnie trafia ponownie do wykorzystania.

Dzięki naszej ofercie można idealnie dopasować oczyszczarki wirnikowe pod konkretne linie technologiczne i indywidualne wymagania. Zapraszamy już teraz do kontaktu. Zawsze pomożemy w doborze sprzętu i zaproponujemy atrakcyjną cenę sprzedaży.